Alle berichten van Curt

Zomertornooi bandstoten

Ook het zomertornooi bandstoten werd dinsdag
afgesloten. Adolf d’Haeze is de gelukkige overwinnaar.
In de finale versloeg hij Louis Vermeulen, die Hubert
Claeys eerder uitschakelde. Hedwig Reychler werd vierde.
Wij laten nu allen wat stoom af en genieten van een
heerlijk verlof. Uw clublokaal zal gesloten zijn van
16 juli tot en met 3 augustus. Het nieuwe seizoen start
traditiegetrouw terug de eerste maandag van oktober.
Wij zullen jullie allen uitnodigen op de algemene ledenver-
gadering, waarvan de datum momenteel nog niet vastligt.
Wij noteren : kermisprijskamp op vrijdagavond 22 september.

KBC Kunst en Vermaak – Rangschikking Vrij Spel 2016 – 2017

     KBC Kunst en Vermaak - Rangschikking Vrij Spel 2016 - 2017         
Te spelen HCP Wedstrijdpunten Tot. caramboles Tot. beurten Gemiddelde Hoogste reeks Behaalde HCP Afgeronde HCP
CATEG. 1
1VANDER BEKEN WILLY603810414162.503062.5063
2VANDENBERGHE PASCAL45377564331.751543.7544
3RECHLER HEDWIG58299073892.332358.2559
4VANDERLINDEN AIME55298134032.021650.5051
5HERREMAN LUC752712354462.772769.2570
6VINDEVOGEL ERNEST45237144581.561439.0039
7VERMEULEN LOUIS52167654781.601240.0040
8VANDERLINDEN ANDRE43136094811.271031.7532
N LidGRIMON JOHAN (1 ronde)16089501675.6981142.25143
N LidDE VOS GUIDO120716254413.683692.0092
N LidDE PAUW ALAIN9077092382.971774.2575
CATEG. 2
1DE VOS ANTOON38306334161.521638.0038
2VANDERLINDEN FILIP30294864211.15928.7529
3CLAEYS HUBERT30294774341.10827.5028
4WIELFAERT CURT35275674211.351033.7534
5VANDERHEYDEN DIRK35245194601.13928.2529
6VANMAECKELBERGH PHILIP32245304741.12828.0028
7GEERAERT JEAN-PIERRE38175724411.301032.5033
8GROENEZ ERIK30154725010.94823.5024
9SCHEPENS CLAUDE30113905090.77719.2520
N LidD'HAEZE ADOLF38275963901.531138.2539
CATEG. 3
1VILIJN FIRMIN29355386260.86821.5022
2VAN OVERMEEREN PEGGY25345166910.75618.7519
3KOUDYZER JONATHAN25294996850.73618.2519
4DE WAELE MARTIN25204327860.55813.7514
5LATEUR DOMINIQUE2593407440.46511.5012
6VAN DE VIJVER JOHAN2592606940.3749.2510
KOUDYZER PATRICK ( 2?+ 3? R.)2562635630.47411.7512
N LidVAN CAESTER THIERRY25445486820.80920.0020
N LidVANDERDONCKT FILIP25315107120.72618.0018
N Lid Nieuwe leden voor deze competitie (komen niet in aanmerking voor klassering & geldprijs)

Kampioenen viering 2016-2017

Naar jaarlijkse gewoonte sluiten we dit sportjaar af met een afsluitende viering. Dit jaar zijn we met minder, maar gezien de datum  en de gebeurtenissen in sommigen hun leven (Claude wordt opnieuw opa edm.) is dit misschien normaal.

We gaan direkt over naar de uitreiking van de prijzen voor de kampioenen, maar vooreerst blikken we terug op een prachtig sportjaar. Over de Beker der Gewesten kan ik kort zijn, een zevende plaats in 3band KB met 36 pt  en een zesde plaats in vrijspel met 44 pt.

Onze ontmoeting met de Royalvrienden was een succes , spannend tot in de laatste partij, en uiteindelijk nipte winst .  De ontmoeting met Waregem is eerder wat tegengevallen .

Bergen op Zoom was op sportief vlak wat minder, maar qua beleving en plezier, was het mijn idee , een van de topjaren .

Pintje Dek

Beste sympathisanten,
Bij deze onze oprechte dank voor de steun die jullie betekenen, zeker in financieel opzicht voor onze club.

Beste leden,
Bedankt voor de inzet bij deze actie .

Uitslagen trekking Pintje Dek

 

1 BEENHESP LANDRIEU JAN
2 WANDKLOK CLAEYS HUBERT
3 FOTOKADER REYCHLER HEDWIG
4 BIERPAKKET ENAME VAN CAESTER YENTL
5 VOETBAL MAESKE
6 PARFUM MORNIE FIRMIN
7 BOODSCHAPPENTAS VAN BENEDEN YORAN & TIBO
8 GLAZEN VAN CAESTER THOMAS
9 POWERJAM DE CONINCK JOSE
10 FOTOALBUM CLAEYS HUBERT
11 POLSHORLOGE UITTENHOVE DIRK
12 BIERPAKKET ENAME DE VOS HENDRIK
13 T-SHIRT DE MEYER ERIK
14 FLES RODE WIJN DE SCHRIJVER LANDER
15 KEUKENBORTELS CAFE DE GARAGE
16 OPBLAASBARE SOFA VAN HAELST EDDY
17 REISTAS DE BROUWERE DIEGO
18 FIETSPOMP VAN HOECKE TONY (THE PUB)
19 SET COCTAILPRIKKERS MEERSSCHAERT WENDY
20 KOPTELEFOON GROENEZ ERIC
21 VERRASSINGSPAKKET RUSTIN TIBE & JENTE
22 T-SHIRT TORCK DANY
23 VOETBAL DE MEYER ERIK
24 LAPTOPHOES MANDERICK CHRISTOF
25 LEFFE GLAZEN CLAEYS HUBERT
26 VERRASSINGSPAKKET DE BOCK MONIQUE
27 KEUKENBORSTELS VAN HAMME LUCETTE
28 SHOPPING TAS LAMBRECHT NESTOR
29 FLES WITTE WIJN DE MUNSTER ATHINA
30 FLES RODE WIJN VANMAECKELBERGE  PHILIP

Gewestfinale 2° klasse driebanden KB

Dit weekend vond in ons lokaal de gewestfinale driebanden 2° klasse  KB plaats. Onder de verschillende districtkampioenen werd uitgemaakt wie in ons gewest de kampioen titel gedurende een jaar mocht dragen. Voor ons District Gent mocht daar onze speler Guido De Vos deelnemen als districtkampioen van Gent. Hij behaald in deze finale een eervolle 2° plaats , waar Geert Librecht in een spannende laatste match met de titel ging lopen.  Ondertussen heeft deze wel al promotie gespeeld naar 50 pt.

Pintje Dek

Zondag 26/3 is er Pintje Dek vanaf 18.30 uur….
Uit deze inkomsten vloeien voor ons belangrijke werkingsgelden voort, dus een inspanning wordt ten zeerste geapprecieerd.

Iedereen op post

Gewestfinale 3 banden KB 2°klasse

Dit volgend weekend gaat de gewestfinale 3banden door op KB voor de spelers uit 2° klasse.
Thuis speler is Guido De Vos. Wens je hem te komen steunen, iedereen is welkom.

DEELNEMERS
LIBRECHT Geert K.OH 4780
LEYN Philippe DOS 4778
CREYF Fernand K.Br 7462
DEVOS Guido K&V 9263
DE RUDDER David NS BCKS 9955

De derde ronde

Vandaag start de derde ronde, voor spelers van categorie 3 is dit terug vrij spel, voor spelers van categorie 2 is dit bandstoten , voor diegene in categorie 1 is het driebanden geblazen .
Waarom we voor die indeling kozen…. simpel, om evenwaardige en even grote competities te hebben.  Als we zoals in het verleden de spelers van cat 2 en 3 laten kiezen zou me één grote groep 3 banders, en een grote groep vrij spel spelers hebben. Degene die graag bandstoten zouden er wat van tussen vallen . Vandaar onze beslissing.
Ik hoop dat jullie begrip voor deze keuze kunnen opbrengen en dat jullie ten volle genieten van jullie wekelijkse biljartavond .

 

Bergen op Zoom (nog wat foto’s)

Adolf Haeck valt in en wint Zomertornooi Kunst en Vermaak Eine

Door forfaits van Louis Vermeulen en Curt Wielfaert, traden volgende spelers aan op de finale van het Zomertornooi Kunst en Vermaak Eine

Winnaar poule 1: Geeraerts Jean Pierre
3° poule 1 (invaller Curt) : Adolf Haeck

Winnaar poule 2: Vanderheyden Dirk
3° poule 2 (invaller Louis) : Pascal Vandenberghe

 

Resultaat :

IMG_0631 IMG_0632Winnaar Adolf Haeck,
Tweede plaats : Geerert Jean Pierre
Derde plaats : Vanderheyden Dirk

12° verbroedering met Bergen op Zoom

Op zaterdag 25/6 was het eer zover, de jaarlijkse verbroedering met BV. Bellevue van Bergen Op Zoom. Na de geslaagdeontmoeting vorig jaar, waar we vrij nipt wonnen, was het dit jaar aan ons om hen te ontvangen. Het werd een klinkende overwinning….

Impressies hieronder:

IMG_20160625_204559 IMG_20160625_181655 IMG_20160625_183634 IMG_20160625_193449 IMG_20160625_201850 IMG_20160625_201854 IMG_20160625_201900 IMG_20160625_201906 IMG_20160625_201911 IMG_20160625_202043 IMG_20160625_204538 IMG_20160625_204550 IMG_20160625_204553

Jürgen Taelman wint beker bij biljartclub Kunst en Vermaak

Foto André Marlier
Foto André Marlier

In lokaal De Kring bij Luc en Peggy werd hulde gebracht aan de uitblinkers van biljartclub ‘Kunst enVermaak’, die 32 leden telt.

Bekerkampioen in het bandstoten werd dit seizoen Jürgen Taelman en in de hoogste categorie van het vrij spel werd in drie categorieën gespeeld met Louis Vermeulen, André Vanderlinden en Claude Schepens als kampioenen. Bij het bandstoten waren dat Hedwig Reychler, Antoon De Vos en Claude Schepens en in het driebanden waren er twee categorieën en daar werden lokaalhouder Luc Herreman en Antoon De Vos de clubkampioenen.

Bekercompetitie EERSTE ronde

Biljartvrienden,
De eerste ronde vrijspel zit e rbijna op, dus time for ‘start  van de Bekercompetitie’.
Iedereen heeft onderhand al zijn uitnodiging ontvangen hetzij via mail, hetzij via een brief, maar ik wil toch aandringen om deze wedstrijden toch op de gestelde kalenderdag af te werken. Indien je op jouw dag niet kan, probeer dan met je tegenstander af te spreken om op de andere vrijdag te spelen. OF indien onmogelijk op een andere dag vóór 18/12 af te spreken, vergeet daarbij niet om ook voor een scheidsrechter/schrijver te zorgen . Verder wens ik jullie veel succes in deze competitie, let erop ‘Bandstoten’ vergt wel enige aanpassing, en een beetje trainen kan nooit geen kwaad hé …..

 

Kermis prijskamp 2015-2016 en the winner is …

In een finale tussen Luc en Pascal enerzijds en Johan en André anderzijds, hebben de laatsten gewonnen. Vanaf volgende week start de reguliere competitie. Vrijdag 2/10 worden de lakens vernieuwd, en vanaf maandag vliegen we er weer tegenaan.
We zoeken voor weekend 10 en 11 oktober nog een aantal vrijwilligers om te helpen bij de gewestelijke voorronde Vrij Spel klasse 7.

Start nieuw seizoen

We starten het nieuwe seizoen naar goede gewoonte met de kermisprijskamp. Op 25/09/2015 vanaf 19.30 uur starten we met een tornooi 17/3 per koppel, in zal De Kring, Kapittelstraat 3, 9700 Eine.
Op 2/10 worden de lakens vernieuwd, net op tijd, want op 5/10 starten de eerste wedstrijden van het nieuwe seizoen. Raadpleeg dus vooral jullie kalender die jullie ontvingen van Peggy, en verwittig reeds de mensen waarvan je weet dat je deze wedstrijd moet uitstellen.

Start van seizoen 2015-2016

Biljartliefhebbers,

Het is bijna zover. Op maandag 5/10/2015 start het nieuwe biljartseizoen.
We zijn uiteraard blij met:

  • onze zes nieuwe leden
  • onze nieuwe scoreborden (bedankt Claude)
  • het einde van de zomer, binnen 9 maanden is ze terug .

Om de start van seizoen niet te missen worden op 2 oktober nogmaals de lakens vernieuwd.

Ik wens jullie allemaal een prachtig seizoen toe

Overlijdensberichten

Beste leden,

Wij melden U het overlijden van mevrouw Cecile

Vanrysselberghe, moeder van Johan Degroote.

De uitvaartplechtigheid gaat door op zaterdag 29

november om 12 uur in de Sint-Bavokerk te Zingem.

Wij melden U tevens het overlijden van de vader

van Curt Wielfaert. Het afscheid vindt plaats eveneens

zaterdag 29 november in alle intimiteit.

Wij betuigen beide families onze kristelijke deelneming.

Het lokaal,

Volgende (4°) speeldag

Ma 27/10
Vanderbeken Willy – Vanderlinden Aimé
Everaert Santino – Vermeulen Louis
De Meyer Erik – 6
Vandenberghe Pascal – Vanderlinden André
Vilijn Firmin – Van Overmeeren Peggy
Claeys Hubert – De Clercq André

Di 28/10
Herreman Luc – Vanderbeken Filip
Vindevogel Ernest – Vanderheyden Dirk
Van Synghel Arthur – Degroote Johan
Geeraert Jean Pierre – Wielfaert Curt
VanMaekelbergh Philip – Lateur Dominique
Schepens Claude – De Waele Martin

Volgende (3°) speeldag Vrij Spel: kalender

MA 20/10
Vanderbeken Willy – De Meyer Erik
Everaert Santino – Reychler Hedwig
Vindevogel Ernest – Vandenberghe Pascal
Vilijn Firmin – Schepens Claude
Claeys Hubert – Latteur Dominique
Van Overmeeren Peggy – De Clercq André
Di 21/10
Herreman Luc – Vermeulen Louis
Vanderlinden Aimé – Vanderbeken Filip
Van Synghel Arthur – Vanderlinden André
Vanderheyden Dirk – Wielfaert Curt
Geeraert Jean Pierre – Degroote Johan
VanMaekelbergh Philip – De Waele Martin

 

Eerste speeldag Vrij Spel 6 en 7 oktober 2014

Vriendjes,

Niet vergeten, we beginnen eraan vanaf maandag. Voo.r de zekerheid, nog eens overzicht van de te spelen wedstrijden:

Ma 6/10
Herreman Luc – De Meyer Erik
Vanderlinden Aimé – Reychler Hedwig
Vanderheyden Dirk – Vanderlinden André
Wielfaert Curt – Degroote Johan
Claeys Hubert – Schepens Claude
De Clercq André – Latteur Dominique
Di 7/10
Vanderbeken Willy -Everaert Santino
Vanderbeken Filip – Vermeulen Louis
Vindevogel Ernest -Van Synghel Arthur
Geeraert Jean Pierre – Vandenberghe Pascal
Vilijn Firmin – VanMaekelbergh Philip
Van Overmeeren Peggy – De Waele Martin

 

We zijn er klaar voor !

Op 6 oktober gaan we weer van start met het biljartseizoen.  De kermis is gedaan, en vrijdag worden de nieuwe lakens gelegd. Dit geeft ons nog een luttele twee dagen de tijd om ons te laten wennen aan een nieuw laken, maar ja thuis geraak je er ook snel aan gewoon .

Het team dat deelneemt aan de Beker der Gewesten, is ondertussen al gestart , tegen de Royal Vrienden. Deze waren gebrand op een goede, sterke prestatie, en resulteerde in een 6-0 overwinning voor hen .

Rest mij nog jullie een goed, sportief  biljartseizoen te wensen,

Zoals altijd komen de laatste, officiële nieuwtjes, op de website. Zoals de rangschikking en standen …
Agenda te spelen wedstrijden …

 

Dus af en toe eens raadplegen .

Uitslag Kermis Prijskamp

Beste leden en  sympathisanten,

Allereerst bedankt voor de deelname aan de Kermisprijskamp. Om onze appreciatie te tonen werd de prijzenpot dit jaar verdubbeld, inleg alle deelnemers, maal 2.

De koppels en hun stand :

1 Willy Vander Beken/ Arthur Van Synghel
2 Hedwig Reychler /Antoon De Vos
3 Pascal Deltendre/Pascal Van Den Berghe
4 Johan De Groote /Jurgen Taelman
5 Guido De Vos /Raymond Verschoore
6 Louis Vermeulen / Hubert Claeys
7 Ernest Vindevogel /Firmin Mornie

 

Verkort verslag Algemene vergadering 25/8/2014

Belangrijke wijzigingen :

 

Puntensysteem Het puntensysteem wordt gewijzigd naar één punt per behaalde 10% van de te maken caramboles.

Dit is om de administratie iets te vergemakkelijken. Zo hoeven enkel de beurten en de punten van de partijen ingevoerd worden in een Excel , en de punten en gemiddelden, worden direct berekend .

De berekening gebeurt als volgt :

‘Gemaakte caramboles’ / ‘te maken caramboles/10’, en daarvan het geheel getal, dus geen cijfers achter de komma .

Beëindigen van partijen

(Tijdens de reguliere competitie)

De partijen ‘Vrij Spel’ en ‘Bandstoten’ zijn beëindigd nadat één van de spelers zijn ‘te maken caramboles’ heeft behaald, en beide spelers evenveel beurten speelden.

De partijen Drieband zijn beëindigd eens de beide spelers 50 beurten bereikt hebben, onder voorwaarde dat nog geen van beide spelers zijn ‘te maken caramboles’ behaald heeft, en beide spelers evenveel beurten gespeeld hebben .

Disciplines Waar men voorgaande jaren gewend was om eerst twee ronden vrij spel te spelen, opgesplitst in categorieën, en daarna afhankelijk van je categorie terecht kwam in een ronde Bandstoten of Driebanden, kiezen we dit jaar resoluut voor een formule waarbij de spelers aan elke discipline (kunnen) deelnemen.

Op basis van 3 categorieën komt men uit in de drie disciplines gedurende één ronde.

De categorieën zijn per discipline verschillend. Het kan dus dat een speler voor VS en Bandstoten in categorie 2 zit en voor 3banden in categorie 3.

Van degene waar we reeds resultaten hebben uit het verleden voor Bandstoten en 3banden, behouden we deze resultaten. Voor diegene waarbij we nog geen gemiddelde kunnen optekenen, kiezen we een gemiddelde op basis van het gemiddelde in VS, volgens een tabel van de Biljartbond

40 koppels spelen Carambole tornooi (Nieuwsblad 27/8/2014)

Eric De Meyer mocht veertig koppels verwelkomen op zijn eerste caramboletreffen in café De Kring bij Luc en Peggey. Voorzitter Jean-Claude Dupont van de UMB zag hoe de grote finale gewonnen werd door drie koppels: Luc Dujardin-Peter Duyck, Johan Denoulet- Johan de Groote en Raymond Willems-Emmanuel De Waele. Alle winnaars gingen met hespen (en geldprijzen) naar huis, de verliezers met salami‘s.caramboletronooi

Biljartclubs verbroederen voor tiende keer (HLN 8/8/2014)

BoZ

 

 

 

 

 

 

Bergen op Zoom is één van de verbroederingssteden met Oudenaarde. Biljartclub “Kunst en Vermaak” uit Eine is daarop ingespeeld zodat zij en biljartclub “Belle Vue” uit Bergen op Zoom nu reeds voor de tiende maal verbroederden. Dit jaar waren de ze op bezoek en bekampten ze hun Einse vrienden tijdens een tornooi in hun lokaal De Kring. Dit jaar werd de club van voorzitter Curt Wielfaert koninklijk en volgend jaar valt de Nederlandse club ook die eer te beurt. En dan trekken de Einse biljarters naar daar. Intussen staat de stand voor wat de onderlinge tornooiwinsten betreft met 5-5 in evenwicht.

Kampioenenhulde bij Kunst en Vermaak (Het Nieuwsblad)

 

 

 

 

 

kampioenenhuldiging

Voorzitter Curt Wielfaert reikte in lokaal De Kring de prijzen uit bij biljartclub Kunst en Vermaak, Erik De Meyer won de beker bandstoten, voor Dirk Vanderheyden. Dirk Vanderheyden werd kampioen in reeks drie en Rudy van Geert won reeks twee, in de eerste reeks was Erik de Meyer de beste. In de competitie bandstoten won Jean- Pierre Geeraert, Hedwig Reychler bleek de beste in het driebanden.

Kampioenenviering (deel 2) AKA ‘The day after’

Beste sympathisanten,

Allereerst bedankt voor jullie talrijke opkomst. We telden een vijfendertig-tal leden met of zonder hun partner op onze huldiging van de kampioenen. Het moet gezegd, om 19.30 uur was er nog helemaal niet veel volk, maar blijkbaar is dit de gewoonte in Eine, om een half uurtje te laat te komen . Na mijn speechken, was de pers ook aanwezig en moesten we op de foto. Dank zij de bereidwillige medewerking van Claude en Dirk, waren we ruim op tijd klaar met de hapjes. Lees verder Kampioenenviering (deel 2) AKA ‘The day after’

Kampioenenviering : woordje van de voorzitter

Beste leden sympathisanten,

Claude en ik zijn even bezig met de hapjes te voorzien, samen met nog een paar vrijwillige medewerkers, en daarom wil ik even kort jullie aandacht. ‘t Gaat niet lang duren, want anders denk ik dat de hapjes zullen verbranden, verpieteren .

We hebben allemaal een glaasje ontvangen op het einde van het biljartseizoen. Zoals alle eindes betekent dit ook een nieuw begin, van het visseizoen, het verlof , het vrouwseizoen …

Als ik zo eens het seizoen overloop, dan is er toch een en ander gebeurd:
• Patrick De Bolle heeft ontslag genomen als voorzitter. Waardoor we door een vervroegde ledenvergadering een aantal nieuwe bestuursleden moesten kiezen. Uit deze bestuursleden heeft het bestuur een nieuwe voorzitter gekozen : Curt Wielfaert en een ondervoorzitter Rudy Van Geert.
• Aimé Vanderlinden heeft een accidentje tegengekomen, en heeft zo zijn seizoen een beetje gemist.
• We hebben afscheid moeten nemen van Eduard Dechaene, die jammer genoeg overleden is.
• André de Clercq deed nogal onstabiel op een trapje, is eraf gedonderd en heeft zijn twee armen gebroken.
• Rudy Van Geert heeft ook zijn laatste matchen niet kunnen afwerken, omdat hij ook met gezondheidsproblemen kampt …
• We zijn gestart in federatie, met een aantal spelers, en we hebben al eens opgeroepen of er nog geïnteresseerden zijn voor volgend seizoen.

Vandaag staan we hier te glunderen, ‘t is voor sommigen een beetje klaasfeest, want ze krijgen subiet hun rangschikking te horen .

We beginnen met te vermelden dat de winnaar van de Beker Bandstoten 2013-2014 na een spannende finaleronde Erik De Meyer geworden is. tweede daarin werd Dirk Vanderheyden, en derde was Hedwig Reychler. Onthoud vooral de eerste twee namen, want we zullen ze hier vandaag nog een paar keer moeten horen …

In de jaarlijkse competitie beginnen we met de uitreiking categorie 3 : waar de kampioen dit jaar Dirk Vanderheyden is, met 33 wedstrijdpunten en tevens de hoogste reeks heeft gescoord : 11
Runner up is daar Claude Schepens met één wedstrijdpunt minder, derde werd Vanmaekelbergh Philip met 25 wedstrijdpunten.

Categorie 2 werd gewonnen door Rudy Van Geert, met 22 wedstrijdpunten, runner up is Curt Wielfaert, met evenveel wedstrijdpunten, maar lagere hcp. Derde plaats is voor Arthur Van Synghel., met 19 wedstrijdpunten. Hoogste reeks in die categorie is voor Pascal Vandenberghe met 15 caramboles .

Dan over naar de eerste categorie, kampioen daar is Luc Herreman, met 14 wedstrijdpunten. Tweede is Vermeulen Louis, oh wacht ne keer … een foutje van mij Luc Herreman heeft de hoogste reeks gescoord, 23 caramboles in één beurt., en Erik De Meyer is kampioen met 24 wedstrijdpunten, en tweede is nog altijd Louis Vermeulen met 21 wedstrijdpunten. Luc Herreman is derde, met 14 wedstrijdpunten .

In de competitie bandstoten heeft Vanmaekelberg Philip 40 wedstrijdpunten gehaald en is daarmee verdienstelijk derde. Jean Pierre Geeraert heeft met zijn 46 wedstrijdpunten, samen met Arthur van Synghel evenveel. Op basis van hun aantal gewonnen matchen, is Jean Pierre de winnaar .

Driebanden dan, de door mij gedoodverfde favoriet, Filou eindigt op de derde plaats, met 47 wedstrijdpunten. Voor hem vinden we ‘hoe is’t’ Louis Vermeulen, met 52 punten, nipt geklopt door Hedwig Reychler met 53 punten .

Tot daar de ceremonie protocollaire, de uitslagen staan online op onze website http://bc.kunst-en-vermaak.be
In verband met de website wil ik nog volgende zeggen, er komen daar regelmatig verslagen op en mededelingen. Wil je daar ook iets opzetten : dat kan via mail info@kunst-en-vermaak.be.

Er wordt ook een nieuwsbrief gelanceerd, je kan je daar als lid op abonneren …Gewoon surfen naar website, klikken op nieuwsbrief en je email adres ingeven . In de nieuwsbrief komt een overzicht van de gepubliceerde artikelen, en een overzicht van de evenementen van die maand . (ook de speelkalender van die maand).

Dan de federatie, jammer genoeg, of eerder onverwacht valt deze kampioenenviering iets te vroeg, want als winnaar van de Beker der Beide Vlaanderen, komt Kunst en Vermaak Eine uit in de Nationale finale. Daar spelen ze tegen de kampioenen van de andere gewesten, voor Kunst en Vermaak zullen dat Luc, Erik en Pascal zijn die gaan spelen. Wat als we daar ook nog een prijsje pakken. Deze gaat door in Sint Amandsberg op 14 juni in de namiddag.
Dit brengt ons naadloos over tot volgend thema, Bergen op Zoom, Cees en Luc hebben afgesproken dat dit doorgaat op 28 juni, rond 11.30 uur verwachten we de Hollanders. De lijst met de spelers hangt uit, gelieve zoveel mogelijk jullie in te schrijven voor de wedstrijden, die we kort gaan houden, zodat iedereen regelmatig aan spelen toekomt .
Daarrond heb ik , eerder Luc een vraag gekregen, maar hij heeft ze naar mij doorgestuurd. De club Bergen op Zoom bestaat volgend jaar 50 jaar, en ze gaan een boekje, brochure uitgeven. Ze hebben aan Luc gevraagd om een bladzijde te schrijven over onze ontmoetingen, anekdotes en diens meer. Ik ga binnen kort eens polsen bij ieder van jullie die reeds hebben deelgenomen, of jullie iets weten dat daarin kan opgenomen worden.
Tot besluit wil ik jullie nog enkele belangrijke data meegeven :
• 7/6 : districtfinale KB vrij spel (opgelet, dit is verplaatst van 8/6)
• 14/6 : Beker der Gewesten in Sint Amandsberg
• 28/6 : Bergen Op Zoom
• 23/8 : Grote prijs Erik De Meyer , formule 17/3
• 25/8 : Algemene ledenvergadering.

Ik zou zeggen, geniet ervan met mate, drink er eentje… ‘t is goed weer, we eten zo een hapje, kortom bedankt voor jullie aandacht.
Jullie voorzitter

Rangschikking Driebanden + Bandst. 2014

Te spelen HCP  WP Tot.   Caram. Gem. Hoogste reeks Behaalde HCP
DRIEBANDEN
Reychler Hedwig 20 53 196 0,418 5 20,90
Vermeulen Louis 15 52 153 0,370 4 18,50
Vander Beken Filip 16 47 165 0,387 5 19,35
Herreman Luc 23 42 205 0,430 5 21,50
Vander Beken Willy 20 36 182 0,401 4 20,05
De Meyer Erik 32 36 246 0,539 5 26,95
Wielfaert Curt 17 33 137 0,268 4 13,40
Vanderheyden Dirk 15 27 131 0,228 3 11,00
Degroote Johan 15 26 126 0,198 4 9,90
Vandenberghe Pascal 20 24 182 0,381 4 19,05
Van Geert Rudy 18 14 84 0,276 4 13,80
Vanderlinden André 15 40 135 0,299 4 14,95
 
BANDSTOTEN
Geeraert Jean-Pierre 35 46 337 0,87 6 21,75
Van Synghel Arthur 35 46 290 0,94 7 23,50
Vanmaekelbergh Philip 25 40 230 0,7 8 17,50
Van Overmeeren Peggy 20 36 193 0,5 4 12,50
De Bolle Patrick 25 36 258 0,61 9 15,25
Schepens Claude 25 32 156 0,54 6 13,50
De Waele Martin 20 28 185 0,36 4 9,00
Vilijn Firmin 25 22 195 0,47 5 11,75
Landrieu Luc 25 13 111 0,61 8 15,25
Claeys Hubert 25 51 234 0,65 6 16,25
Vanderhauwaert Christian 25 47 196 0,62 8 15,50
Cornelis Benoni 25 14 127 0,47 4 11,75
De Clercq André 20 9 64 0,28 6 7,00
BEKERWINNAAR : De Meyer Erik

Rangschikking Vrij Spel 2013 – 2014

 

Te spelen HCP Wedstrijd
punten
Tot.   caram-
boles
Gemiddelde Hoogste reeks Behaalde HCP
CATEG. 1
De Meyer Erik 62 24 708 2,17 20 54,25
Vermeulen Louis 50 21 583 1,65 11 41,25
Herreman Luc 81 14 831 2,77 23 69,25
Vander Beken Willy 93 12 963 3,09 21 77,25
Vander Beken Filip 56 12 601 1,85 16 46,25
Vindevogel Ernest 50 11 493 1,49 16 37,25
Reychler Hedwig 65 10 686 1,88 14 47,00
CATEG. 2
Van Geert Rudy 39 22 435 1,64 13 41,00
Wielfaert Curt 31 22 335 1,20 12 30,00
Van Synghel Arthur 39 19 421 1,47 7 36,75
Degroote Johan 31 16 336 1,08 7 27,00
Vandenberghe Pascal 36 15 330 1,44 15 36,00
Geeraert Jean-Pïerre 39 13 374 1,41 13 35,25
Vanderhauwaert Christan 40 0 305 1,09 8 27,25
CATEG. 3
Vanderheyden Dirk 30 33 425 1,11 11 27,75
Schepens Claude 25 32 347 1,02 6 25,50
Vanmaekelbergh Philip 30 25 426 1,11 9 27,75
Landrieu Luc 30 17 391 0,87 6 21,75
De Bolle Patrick 30 17 384 0,88 6 22,00
Van Overmeeren Peggy 25 16 324 0,71 10 17,75
Vilijn Firmin 30 14 357 0,80 8 20,00
De Waele Martin 25 4 256 0,60 8 15,00
Cornelis Benoni 30 10 290 0,78 7 19,50

Bekerfinale Bandstoten

We zijn eraan begonnen met de eerste kwartfinale. Erik tegen Luc. Sterke reeks van Luc van 14 maar hij valt een beetje stil. Erik plaatst een remonte en momenteel is het 37-20 in het voordeel van Erik in 15 beurten.

20140523_204246
Na 21 beurten is het pleit beslecht, Erik wint met 45 tegen 22, en speelt straks tegen Hedwig
Ernest tegen Dirk. Partij komt traag op gang en er ligt niet veel op de biljart. Na 14 beurten is 17 – 7 voor Ernest.

20140523_215136

Hedwig staat zich ondertussen op te warmen. Spannend tot het einde, maarDirk wint dan uiteindelijk met 30-25.
1/2 finale Erik tegen Hedwig en Dirk tegen Jean Pierre.

20140524_000348

Ondanks sterk verweer van Jean Pierre, haalt Dirk het (biljart)laken naar zich toe.

20140523_215031

De andere halve finale tussen Erik en Hedwig, wordt in het voordeel van Erik beslecht
De finale wordt beslist tussen Dirk en Erik, Hedwig en Jean Piere spelen voor 3° en 4° plaats.
Het verdict is gevallen,

Hedwig is derde, JP is vierde, en

DIRK vanderheyden is ….

 

 

 

Net geen bekerwinnaar.

De Bekerwinnaar is Erik De Meyer .20140524_000419

Incroyable mais vrais !!

Je houd het niet voor mogelijk , eerste jaar in de Federatie en we doen mee met de Beker der Gewesten, finaleronde der Beide Vlaanderen. Pascal, Eric en Luc waren na dag 1 bijna zeker van de overwinning. Na d eerste dag haalden ze reeds 12 punten. Met andere woorden, ze lieten niks liggen. Ik denk ook niet dat ze tegen Janneke en Mieke moesten spelen daar in Eeklo, het waren eigenlijk allemaal de winnaars van hun poule.
De organisatie was in handen van Eeklo, en het ging er daar blijkbaar serieus aan toe. Voor de match begon , werden de spelers gesommeerd om hun handen te gaan wassen, de partijen verliepen simultaan op drie biljarts, en ook zaal daarnaast, waren er wedstrijden op de matchbiljart.
Om toch even jullie te laten meegenieten van de sfeer, enkel foto’s door onze trouwe fotograaf, Peggy .

BdG2 BdG3
BdG1

Kunst en Vermaak poulewinnaar Beker der Gewesten

Door onze winst tegen ‘t Sleepbootje, en het onverwachte verlies van de Biljartvrienden tegen BC Metro (6-0). zijn we zeker van de eindwinst in onze poule.

We danken via deze weg de spelers, hun reservespelers en de vrijwiliggers en onze tegenpartijen, voor hun uiterst sportieve gedrag. In bijzonder de leden van BC Metro, voor hun inzet tijdens deze laatste wedstrijd.

U bent dus ALLEN uitgenodigd om de laatste wedstrijden bij te wonen op 25/4/2014 vanaf 19.30 uur. We sluiten af met een natje en een droogje .

Ook de pers en een aantal bestuursleden van de federatie zullen aanwezig zijn .

Algemene ledenvergadering 10/04/2014

 

Uitgenodigd: Alle leden Kunst en Vermaak
Aanwezig: Luc Herreman (Penningmeester) Peggy Van Overmeeren (Secretaris) Eric De Meyer (Sportcommissaris) Claude SchepensAndré De Clercq Phillipe Vanmaekelbergh

Louis Vermeulen Jean Pierre Geeraert Dirk Vanderheyden Raymond Verschoore Rudy Van Geert Wielfaert Curt Willy Vanderbeken

Pascal Vandenberghe (Feestcommissaris)

Agenda: Luc Herreman verklaart zich nader betreffende de reden voor het bijeenroepen van deze algemene vergadering. Op de agenda vandaag staan twee heel dringende punten.
Ontslag Voorzitter Patrick De Bolle: Luc licht toe dat in het kader van het ontslag van Patrick, er dringend behoefte was aan een vergadering . Er zijn twee kandidaat bestuursleden, als gevolg van dit ontslag. Rudy Van Geert en Curt Wielfaert stellen zich kandidaat om toe te treden tot het bestuur. De kandidaturen worden beide door applaus, unaniem goedgekeurd. Het bestuur zal voortaan bestaan uit volgende personen:

Luc Herreman
Peggy Van Overmeeren
Eric De Meyer
Pascal Vandenberghe
Rudy Van Geert
Curt Wielfaert

 

Aangezien we binnenkort een groot aantal activiteiten in het vooruitzicht hebben, (zoals Bergen op Zoom, Kampioenenviering, Districtfinale Vrijspel Gewest, Bekerfinale, Clubtornooi) is het belangrijk dat we deze bestuursleden zo snel mogelijk bestendigen. De functies binnen het bestuur worden intern binnen dit bestuur gekozen, en zal eerstdaags gebeuren .

Federatie: leden Aangezien er vorige ledenvergadering reacties waren op de keuze van de spelers die zich inschrijven in de Federatie, wordt nu tijdig de vraag gesteld wie er eventueel volgend seizoen zal/wil deelnemen aan de wedstrijden drieband in de federatie. Wij nemen als ploeg terug deel aan de Beker der Gewesten. Momenteel is Rudy Vangeert kandidaat, zij het met enige twijfel. Eenmaal aangesloten staat het de speler vrij om deel te nemen, zich in te schrijven, aan andere wedstrijden , tornooien binnen de federatie. Gelieve er dan op te letten dat we daar als lid van Kunst en Vermaak deelnemen, en dat ook de goede naam, en reputatie van de club niet in het gedrang mag komen. Zoals de Engelsen zeggen : ‘Behave’
Federatie : Nakomen afspraken
      • De deelname in de federatie van de huidige 6 leden, kost de club geen Euro. Dit wordt nogmaals duidelijk gesteld , de lidgelden, eten voor na wedstrijden, andere kosten, worden door de spelers en voornamelijk sponsors gedragen. Waarbij een dankwoordje voor de sponsors zeker gepast is .
      • Bij thuiswedstrijden wordt er tevens een bijdrage van 2euro per partij aan de clubkas doorgestort. Conform de afspraken begin seizoen
      • De thuiswedstrijden, gaan door op vrijdag. Dit seizoen zijn dat 7 wedstrijdavonden. Deze keuze werd door de lokaal houder gemaakt op basis van de bezetting op maandag en dinsdag. De sluitingsdag woensdag, en af en toe donderdag. Weekend is moeilijk. Luc haalt ook nog eens aan dat er op vrijdag ook andere verenigingen kunnen gebruik maken van de ruimte in De Kring. Dit is nodig om het financieel leefbaar te houden voor de lokaal houders. We hebben daar alle begrip voor.

 

Federatie: Beker der Gewesten Door een onverwachte meevaller woensdag blijken we zeker te zijn van de titel. Uiteraard is er nog steeds op 25 april de wedstrijd tegen de tweede geplaatste ploeg ‘De Biljartvrienden’. Door het onverhoopt succes, nodigen we alvast de leden uit om die avond eens naar ons lokaal af te zakken. Naast de laatste wedstrijden is er ook een natje, en misschien een droogje voorzien. Meer info hierover volgt nog

 

 

BC Metro op bezoek (17/3/2014) 6-0

Na onze flitsende start in het begin van de Gewestelijke klubcompetitie 3banden KB, wordt het nu toch vrij stresserend,. Wie had dit durven verhopen bij de start van de competitie.

We staan momùenteel op de eerste plaats met 1 punt voor op BC Biljartvrienden.2.

Volgende te nemen hindernis is nu K BC Metro. uit Gent ( Kristus Koning).

Sympathieke bende, maar  dat zijn ze allemaal. Zolang we maar winnen….

 

.017b69e2e27f9bbaca171cdba92b8bb4025d59602d 017b02f534237ff8b8143f775d2dab79eb30a61d3b 014d7dfbe2e49b318fb81bab711be2d70b66f124a4 012c81e787766f3bbe13c6145c2f4333792e3f53d1 01daca84bb9152dc1534701a6846a1be5b4ad67dfb 01b741de4e0cf39bca4ad9c32ff457e3b2b4f9579a 01aa6da2f304f7e1a7bbf5ea3bbf5110c363f37677

 

De biljartballen

Iedereen heeft ondertussen de editie van ‘biljartballen’ al eens gezien in De Kring in Eine. . Hier op de site kan je, jouw eigen exemplaar online lezen, en opslaan om eventueel later te lezen.

De editie februari, kan je hier lezen

Forfait voor driebanden

Beste biljarters,

Aimeetje Vanderlinden heeft me laten weten dat hij voor de drieband ronde forfait moet geven. Hij zit nog met een ontsteking op zijn schouder, waardoor het moeilijk biljarten is.
Ook Ernest Vindevogel geeft forfait, maar dit was reeds langer gecommuniceerd.

 

We wensen Aimé -tje veel beterschap, en dat hij ons vlug weer kan vervoegen.

Union op bezoek. 7/2/2014

Rekening houdend met hun dames, ja er bestaan nog galante mannen, werd de wedstrijd vervroegd naar 7/2 in plaats van 14/2. Ik denk dat Valentino er voor iets tussen zit .
Allee, om er even in te vliegen.. ze lieten er geen gras over groeien … de eerste wedstrijd begon al om 19.10 uur, want ze waren toch al genoeg opgewarmd .

Eduard ‘iedereen zegt Eetse’ tegen Christaan. Wat beloofde een spannende partij te worden. Christiaan normaal een 15der speelde geforceerd naar 18, tegen Eetse die naar 22 moest . Dat getuigt van kunnen 3banden toch al .
Christiaan begon goed, met een varksken, knal in zijn opgang.  ‘t Zou hem vandaag ne keer mee zitten . Waar het bij Christiaan af en toe meezat, zat het bij Eetse een beetje tegen waar het kon . Vandaar de uitslag 18-11 voor Christiaan en dit in 58 beurten .

2014-02-07 20.19.36 2014-02-07 20.19.14

 

Na de eerste partij was het de beurt aan beide andere spelers :

Pascal Van Den Berghe tegen Rossel Francis, beiden naar 22 punten. Het begon goed voor Francis, hij liep een beetje uit, maar Pascal keerde terug. Het ging wel allemaal moeizaam, zo was het maar 4-3 aan de 16de beurt .. De spelers kenden de nodige pech, en speelden voornamelijk verdedigend.
Pascal herpakte zich echter, en Francis, ja … de concentratie misschien..
Kortom, Pascal won de partij met 22-18 in 48 beurten.

2014-02-07 20.43.34 2014-02-07 20.41.40

 

Eric De Meyer tegen Julien Verwee alletwee naar 27. Julien lag bijna tegen de band bij de aqui stoot, een paar milimeter dichter dan Eric. Kenners wisten het al, dit wordt een mooie partij , eentje om je vingrs van af t elikken . Julien opent met 3, Eric komt een beetje achterop, moet nog onder stoom komen.
Eric maakt dan een reeks van 5 en eentje van 4 kort daarachter, maar Julien antwoord met een reeks van 6…
Het gaat gelijk op tot 22 punten, maar dan haalt Eric uit, en beeindigd de partij 27-22 in 30 beurten

2014-02-07 20.43.26 2014-02-07 20.41.45

Ondanks de sympathie die de ploeg van Union bij ons verdient, blijven de 6 punten in Eine.

Bedankt Union voor de fijne avond .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BC Kunst en Vermaak tegen BC ‘t Sleepbootje

De eerste wedstrijd was al aan de gang bij aankomst van verslaggever.
Christiaan (18) tegen Francois (22).
Een vrij gelijk opgaande partij 9-11 na 22 beurten om over 11 – 16 in 31 beurten. Na een paar mindere beurten stond het 14 -18 na 36 beurten. Francois maakt het dan uit in beurt 38 : 14-22.
imageimage

Volgende wedstrijden starten simultaan:
Luc (22) tegen Dirk (27) en Erik (27) tegen Jeffrey (50)
Sterke start van beide thuisspelers, vooral Erikgingsterk van start 14-7 na 11 beurten. We merken wel dat Jeffrey de biljart beter leert kennen, er lopen meer ballen op die ervoor net naast liepen.
Op de andere tafel speelt Luc een verdienstelijke partij tegen Dirk 7-9 na 18 beurten, Luc op achtervolgen aangewezen.
Bij een 17 -17 gelijkstand in de 19 beurt bij Erik staat het bij Luc minderrooskleurig 9-12 in de 27 beurt.Luc verliest zijn partij met 14 -27 na 42 beurten.
Erik staat er op dat moment beter voor 30-23, misschien weet hij nog  twee punten thuis te houden
Erik wint zijn partij in 41 beurten. 43-27.

Vrees dat we ons een beetje moeten herpakken , indien we de beloftevolle start die we namen, willen doortrekken .
Beetje TRAINEN , zou ik zeggen .
imageimage

imageimage

Mededeling verplaatste clubavond

Beste vrienden, door een samenloop van omstandigheden is er een dubbele boeking, reservatie gebeurt op donderdag 14/11 . Enerzijds is er die avond een competitiematch tussen BC Kunst en Vermaak en ‘t Sleepbootje in het kader van de districtswedstrijden 3 banden KB. Anderzijds is er door de feestdag maandag, de clubavond automatisch verplaatst in begin van seizoen naar donderdag. Luc heeft reeds zoveel mogelijk spelers verwittigd, om eventueel uit te wijken naar dinsdag, of donderdag te komen, maar niet tussen 18.30 en 21.00 uur. Onze excuses voor het ongemak .

Clubavond 5/11/2013: Het wordt herfst, en de leden hebben er weer zin in.

Bij aankomst was het al druk, parkeerplaats vinden is soms geen lachertje. Claude had blijkbaar al gespeeld, en wou nog tegen Dirk Vanderheyden aan d eslag, maar het werd te laat. Op biljart één was er de confrontatie tussen Louis en Luc, waarbij ondanks een sterke remonte van Luc, Louis toch aan het langste eind trok. Op biljart twee ging men van start met Arthur tegen Curt. Na een paar missers kwam de patij stevig op gang en beiden maakten als hoogste score 7 punten in een beurt. Na een paar ‘op een haar na ‘-missers werd de partij toch beslecht in het voordeel van Curt. Daarna was het op tafel twee de beurt aan Willy tegen Ernest. Willy had zijn avond niet, kreeg ook geen grip op het spel en de beurten liepen hoog op. Ondertussen stonden Firmin en Martin op tafel één tegenover elkaar, daar werd na een spannende race de wedstrijd gewonnen door Firmin.
20131105_204304 20131105_204309
Ondertussen bij Willy en Ernest ging het gelijk op 26-46 en ze moeten naar 50-93, dus beide goed halfweg. Na nog een aantal beurten werd Ernest uiteindelijk winnaar met 50-68. Ondertussen werd aan de andere tafel de wedstrijd tussen Erik en Louis gespeeld. Bij het ter perse gaan was de uitslag nog niet gekend.

Ondertussen had ook Anderlecht zijn afstraffing bij PSG vermeden , dus de avond kon niet stuk voor sommigen.

Districtfinale 8° klasse vrijspel KB

Welkom in De Kring te Eine, we verwelkomen vandaag de vier finalisten.

 

CAUDRON Bjorn
D’HAENENS Seraphin
CLAEYS Hubert
VANDERHAUWAERT Christiaan

De eerste wedstrijden gingen rond 17 uur van start met op tafel 1,Christiaan tegen Hubert en op tafel 2 Bjorn tegen Seraphin.
Christiaan op tafel 1 startte sterk met een beurt van 8, aan d eandere tafel daarentegen was het gelijkopgaand, men lostte elkaar voor geen vin.
Uiteindelijk trokken Christiaan en Bjorn het laken naar zich toe , en sloten hun partij winnend af.

IMAG0486 IMAG0491

Het was aan Seraphin en Hubert om orde op zaken te stellen, wilden ze nog in aanmerking komen voor de prijzen, en ze kregen direct hun herkansing.
De teede wedstrijd ginge terug simulktaan van start en daar treffen we Hubert tegen Bjorn op tafel 1, Christiaan tegen Seraphiun op tafel 2.
Aan tafel 2 was de start gelijkopgaand, doch naar het einde toe nam Seraphin toch de bovenhand tegen Christiaan, en sloot dan ook d epartij winnend af. Aan tafel 1 was het andere koek. Het ging hier duidelijk ‘hard tegen niet zacht’ op en af, waar bij in de 24ste beurt het nog 26-29 was in het voordeel van Bjorn, maar Hubert speelde de partij uit precies in de 25° beurt. 30-29, en een nabeurt voor Bjorn… die hij in tegenstelling tot wij vooraf zagen bij d eopwarming, niet miste, 30-30 en elk 1 wedstrijdpunt.

IMAG0491 IMAG0488

Voorlopige tussenstad na 2 partijen:

CAUDRON Bjorn 3pt
D’HAENENS Seraphin 2pt
CLAEYS Hubert 3pt
VANDERHAUWAERT Christiaan 2pt

Zoals jullie merken, het kon nog alle kanten uit ..
Grootste kanshebbers waren natuurlijk deze die op pole lagen ..

Laatste wedstrijden, zenuwen aan tafel 2 bij Bjorn die het opneemt tegen Christiaan, en bij Hubert die Seraphin moet zien af te houden aan tafel 1.
En deze speelden Hubert zeker parten, of was Seraphin door de aanwezigheid van zijn supporters extra gemotiveerd…. Kortom Seraphin sluit de partij als eerste af met winst, waarbij de kansen aan de andere tafel voor Bjorn volledig gaaf waren. Hij sloot dan ook de partij winnend af tegen Christiaan.

 

Eindstand :

CAUDRON Bjorn 5pt
D’HAENENS Seraphin 4pt
CLAEYS Hubert 3pt
VANDERHAUWAERT Christiaan 2pt

IMAG0494 IMAG0495 IMAG0492

Het was een mooi moment als na de huldiging door Erik De Meyer, Hubert het woord nam namens de andere deelnemers, om ons als club en vooral alle supporters te danken voor de organisatie en de opkomst. (snif)

IMAG0499 IMAG0498 IMAG0497

Clubavond 28 oktober 2013 : rustige avond, weinig volk

Peggy tegen Luc. Peggy laat de aquitstoot aan Luc. Of dag een goede keuze lijkt is nog niet duidelijk. Het gaat gelijk op tot 4 -4 en dan …. beurten, beurten, beurten.
Eindstand 21-25 voor Peggy.

Ondertussen stond Johan al op te warmen voor zijn match tegen kersvers districtkampioen Pascal. Via deze weg, proficiat …
Johan neemt een blitzstart,  maar halverwege begint de machine te sputteren. Pascal haalt hem in en gaat erover, na een antal brosjes …. besluit Pascal dan toch de partij in 24 beurten.

Daarna was het een familiekwestie, vader en zoon Vander Beken. De veldslag was nog niet beslecht bij het ter perse gaan.

En dan nog een warme oproep :
Het getuigt van respect voor de club en de tegenstander om tijdig te verwittigen indien je niet  kan komen. Als je in de namiddag al merkt dat je in tijdnood komt, of ‘de goeste loopt dunne’, bel eens naar je tegenstander.  Dit is een elementaire vorm van beleefdheid, in plaats van te wachten tot je adversaire er al bijna is. Die rijdt waarschijnlijk ook niet op water.

image

image

image

BvB KB : DeMeyer Erik tegen Rudiger Van Hamme (24/10/2013)

Live, of  toch zo goed als.

Erik mag opgaan, en ja een rudietje. Eerste set na 6 beurten al 8-0 voorsprong. Na 8 beurten was het al 10 -1 om via 12 – 3 de eerste set te winnen met 14- 6.

Tweede set was meer gelijk opgaand 2-2 na 6 beurten en 4-2 na 8 beurten , naar 4-7 in 12 beurten . Eindstand 5- 14.

2-0 winst voor Erik.
image

image

Een clubavondje : 22/10/2013

Wat leek op een avondje om eens een beetje te kunnen trainen, werd een avondje ‘schrijven’ en wachten.

Een paar wedstrijden werden gespeeld Erik-Willy, Martin-Phillipe M, Rudy-Johan DG.
Nadien werd er reeds een inhaal match avant la lettre gespeeld, die van volgende week , tussen Erik en Hedwig.

Ik stel vast  dat eens men zijn punten bijna heeft, men probeert om ook nog zijn beurten te halen. Zo kan natuurlijk het deksel op je neus vallen en Johan in dit geval uitspelen, voor je de beoogde beurten behaald.

Een paar foto’s van spelers vind je hier :

Willy Van der Beken Rudy maakt een rudietje Rikkie Johan De Groote Phillipe Mae ...

Kampioenschap Beker v Belgïe : 7°klasse vrijspel KB

Deze ronde werd gespeeld over twee dagen , bij ons in BC Kunst en Vermaak te Eine.  Dit op donderdagen 27/9 en  3/10. Het was een nieuwe uitdaging voor onze startende club, want blijkbaar de eerste maal dat dit bij ons geörganiseerd werd.

Spelers in deze ronde Vrij Spel KB dienden naar 40 te spelen .

Dit is de spelerslijst .

8918 VANDENBERGHE   Pascal K&V
9432 VANAELST Paul KBCAW
4966 ROSSEL Francis UN
9069 SOMMEL Noël UN
4597 HENDERICK Paul KGBA

De wedstrijdleiding was in handen van Erik De Meyer.

Hieronder een paar sfeerbeelden van d edeelnemers en het bestuur van het gewest .

20131003_205645 20131003_205730 20131003_205825 20131003_205925 20131003_215040 20131003_220040

BC Sint Martinus Aalst 2 (16/10/2013)

Ondanks file op de autostrade , en de vrees voor wegenwerken in Aalst, waren we toch vrij relaxed rond 19.15 uur op de afspraak.
Mooi lokaal, aangenaam geroezemoes .
Wat wil je met twee tafels die zitten te kaarten. Op een tapbiljard wordt e rook wat afgeknald, en een GSM ( Nokia) die konstant belt en niet opgenomen wordt.
Om je een idee te geven , hier de tune van de nokia… Ik zweer het je, na eens ganse avond deze tune, en je komt zot.
Eerste wedstrijd : Verheyen Eddy (18) – Wielfaert Curt (18)
Na een nerveuze start van beide spelers, waar Curt er in slaagde van zijn opgang volledig te missen, (eerst korte band, dan de lange … voor de kenners ) , waar hij dan ook nog het punt bijna maakt,werd er in de eerste beurten weinig gescoord.
Eddy naam een voorsprong in de vierde beurt 2-0, maar na een aantal mooie stoten , begon het toch los te lopen voor Curt. Hij werd daarbij geholpen door een Rudietje, maar anderzijds heeft hij ook een paar punten gemist door klossen en haartjes die te dun waren.
Eens de score 15-13 was, was de kous een beetje af bij Eddy, die duidelijk last had van zijn schouder, en werd de partij in 42 beurten beslecht .
15-18.
Tweede wedstrijd : Petit Danny (22) – Van Den Berghe Pascal (22)
Omdat onderstaande inviel bij de andere wedstrijd als scheidsrechter/schrijver, heb ik daar niet echt een verslag van. Na de gebruikelijke opwarming, binnen aan biljart, en buiten aan de sigaret, gingen beide spelers van start.
De ene al wat meer dan de andere, gezien het scoreverloop: 7-0 voor Danny. Tijd voor Pascal om een remonte in te zetten, 7-7 na een tijdje. Erop en erover moet hij gedacht hebben, want het was dan gelijk opgaand over 10-9, naar 11-11, maar Danny vocht zich terug in de wedstrijd om dan via 12-15 in 26 beurten en 15-19 in de 32° beurt, te winnen in de 34 beurt .
15-22.
Derde wedstrijd: Van Den Bossche Christiaan (27) – De Meyer Erik (27). ‘Zeg maar Rikkie’ was niet in grote doen, hij kende natuurlijk Christiaan van vroeger, en wist dat hij hem niks mocht geven. Ik denk dat Christiaan dezelfde mening was toegedaan. Wat resulteerde in een partij voor de “die-hard “-liefhebbers van het verdedigende spel. Niet voor mij dus. Ik was al blij dat er plots iemand anders wou arbitreren, en gedurende de wedstrijd is er 4 maal van arbiter gewisseld. Rikkie en Christiaan lieten elkaar in het begin niet los : 3-3 na 10 beurten, 8-9 na 33 beurten  en dan eindelijk 10-17 in de 43° beurt.
Bij de 57° beurt begon ik te panikeren, mijn blad sta verre vol met streepjes … en ‘t was nog maar 14-21.
Gelukkig maakte Erik er een einde aan met een Rudietje in de 67° beurt.
Verdiend gewonnen, nat van ‘t zweet, maar dik tevreden .
16-27.

We halen terug een winst binnen op verplaatsing , 2-4 voor KBC Nut en Vermaak Eine.

klassement na ronde 4

1 BC KUNST VERMAAK 20 372
2 K.BC METRO GENT 2 19 388
3 BC BILJARTVRIENDEN GENT 2 19 387
4 BC T SLEEPBOOTJE 15 373
5 K.BC ELK WEIRD HEM 11 356
6 BC SINT MARTINUS AALST 2 6 298
7 BC KASTEELDREEF 3 315
8 K.A. UNION SANDEMAN 3 298
Hier eens een foto van onze tegenstanders, kunnen toch niet altijd ons smoelken derop zetten hé .
2013-10-17 22.31.26

BC Union Sandeman 2/10/2013

Jullie reporter kwam telaat om de eerste wedstrijd mee te pikken, maar naar hij vlug vernam, geen probleem voor Luc Herreman. ‘t Zijn geen klanten van hem, dus hij moet ze niet af en toe ne keer laten winnen .

Zoals gezegd, verslaggever kwam pas aan in de tweede wedstrijd , deze van Pascal, hij had blijkbaar nog niet veel koffie gedronken,. Maar Cola gaat hem ook niet goed af . Na een nerveus begin, waarin de concentratie te wensen overliet , kwam hij toch stilletjesaan op dreef . Zo kennen we hem. Al bij al;, hij moest nog uitkijken dat hij geen ‘promoschie ‘speelde . Dus BC Union -BC  Kunst en Vermaak : 0-4.

Dan Erik,
arbiter : “hoe noemde gij meneer?”
Erik : “zeg maar Rikkie”
schrijver: ” hier stoa et : Erik” 
Zeer moeilijke start … oeioeioei …
Missers, bestolen (4 conters), allee  … ‘t ging niet .
Tot ongeveer de 30ste beurt  (hij zegt altijd dat hij nen dikke match heeft gespeeld …) een serie van 10.
Iedereen verbaast, en natuurlijk aplaus.  Van contentement vergeet hij de elfde te maken …

Resultaat : 0-6

 

Laat ze maar komen Grietje


Kermis kampioenschap

Een steeds leuke formule : Koppelwedstrijd 17+3 , spreekt altijd aan en trekt vrij veel gegadigden.

Er werd iets later gestart, rond 20 uur met een 8-tal koppels .  Na de eerste rondes moesten we jammer genoeg afscheid nemen van Luc Landrieux en Dirk Vanderheyden. Dit werd door Patrick, die met Dirk samenspeelde, echter vlot opgelost, door direkt koppel te vormen met Glen De Poortere. Die tot dan met Luc samenspeelde.

Het werd al snel duidelijk dat de finaleplaatsen duur bevochtren zouden worden en op de ene biljart, werden volhgende koppels aangetroffen

Pascal Vandenberghe + Tony
Curt Wielfaert + Raymond
Willy Verbeken + Martin De Waele

Op de andere :

Luc Herreman +
Jan Landrieux + Firmin
Aimeetje + Erik De Meyer
Glen De Poorter + Patrick De Bolle

 

Uiteindelijk werd het toernooi verdienstelijk gewonnen door Pascal en Tony. Tweede plaats was weggelegd voor Willy en Martin.

Proficiat aan allen , en tot de volgende …


BC Eeklo 13/09/2013

Met onze kleine nieuwe ploeg op verplaatsing winnen is op zich al een prestatie.Voor Christiaan was het zijn eerste match in het drieband maar nog een beetje trainen en het komt goed.Pascal en Erik hebben beiden een sterke wedstrijd gespeeld,kijk maar naar de moyenne.Mooi zo en we doen rustig verder in deze mooie competitie.Ten slotte was de uitslag 2-4 (op Eeklo).

BC Kasteeldreef 6/9/2013

De eerste wedstrijd waar onze biljartclub aan deelnam binnen “de federatie”, de beker der gewesten. Iedereen was onder de indruk van onze présence, wit hemd met logo, zwarte broek en een smile. Vandaag ging het echter gebeuren, we werden gewogen.

Christiaan moest wegens omstandigheden forfait geven en werd vervangen door Curt Wielfaert. Waarbij ons team bestond uit Curt Wielfaert (18), Pascal VandenBerghe (22) en Erik De Meyer (27). Aftrap werd gegeven om 20.00 uur, omdat de tegenstanders van Lovendegem kwamen en in de file verzeild waren.

De eerste wedstrijd tussen Curt en LionelPieters (18) verliep vlot in het voordeel van Curt, Lionel had duidelijk last van de biljart die hij niet gewoon was, een beetje zenuwen misschien … Kortom, Curt kon zijn partij afsluiten in 48 beurten, waarbij Lionel 5 caramboles scoorde.

De twee andere partijen verliepen simultaan, omdat we over twee biljarts beschikken.
Op biljart 1 ging Erik van start tegenVan Waeyenberghe Carlos(27).  Carlos kwam op voorsprong en kon deze behouden tot halverwege de partij bij een stand van 17-17. Dit was het sein voor Erik om zich wat beter te concentreren en het dat was duidelijk aan zijn spel te zien; hij schudde af en toe een fantastisch patroon uit zijn mouw, en dan was de kous af voor Carlos.
Stand 27-21  in 52 beurten
IMAG0468

Op biljart 2 was het aan Pascal om zijn kunsten te vertonen.Duidelijk onder invloed van de koffie, en de Spaanse roots van José Sanmadesto (22) , ging de  partij van begin af gelijk op.Beide spelers waren aan elkaar gewaagd, en pas op het einde van de partij kon Pascal het laken naar zich toe trekken.
Stand 22-20 in 63 beurten.

IMAG0469

De partijen werden broederlijk afgesloten, besproken onder het genot van een sandwichken, en we wensen de mensen die vrijwillig kwamen arbitreren en schrijven ook niet vergeten te bedanken,

bij deze Hedwig, Patrick, Luc ; Bedankt ! .

 

Op naar de volgende ronde : 13/9 in Eeklo